Причини виразкової хвороби і гастриту. Коментарі професора.

Все про сучасні методи діагностики та лікування гастриту і виразки розповів доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, терапевт, гастроентеролог Сергій Михайлович Ткач.

Сергію Михайловичу, розкажіть про гастрит та виразкову хворобу. Чому вони розвиваються, і які методи лікування зараз застосовують?

— Основна причина цих захворювань – це інфекція Helicobacter pylori. Після зміни поглядів на причину розвитку виразки, змінилися й методи лікування. Зараз ми застосовуємо антибактеріальну терапію, яка усуває інфекцію і забезпечує повне одужання пацієнта.

Друга причина гастриту і виразки – це застосування нестероїдних протизапальних препаратів, в тім числі малих доз аспірину та диклофенаку. Ці лікарські засоби можуть пошкоджувати слизову оболонку шлунку і сприяти утворенню виразок. В даному випадку лікування вимагає відміни медикаментів, які спричинили пошкодження, і призначення препаратів, які стимулюють загоєння виразок – інгібіторів протонної помпи.

Скільки часу займає лікування виразки і чи можливе повне одужання?

— При знищенні інфекції Helicobacter pylori настає повне одужання. Курс лікування займає 2 тижні.

Потрібно дотримуватися дієти?

— При сучасному лікуванні дієта не обов’язкова. Бажано виключити із раціону гостру їжу, яка підвищує кислотність. Також хворий не повинен їсти продукти, котрі викликають у нього дискомфорт. Однак суворої дієти, яка раніше рекомендувалася при загостреннях, останні 15 років ми вже не використовуємо.

Розкажіть про методи профілактики гастриту і виразки.

— Профілактика виразки та гастриту – це своєчасна діагностика та лікування інфекції Helicobacter pylori. Також рекомендується дотримуватися принципів правильного харчування і не приймати без призначення лікаря знеболюючих і нестероїдних протизапальних препаратів. Хочу зазначити, що при виникненні болю в животі самостійно приймати ці засоби протипоказано, так як можуть виникнути ускладнення і кровотечі.

15 років тому виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки вважалася хронічним захворюванням, яке не можна було повністю вилікувати.

У 2005 р. австралійські вчені Б. Маршалл і Р. Уоррен отримали Нобелівську премію в галузі медицини за відкриття інфекції Helicobacter pylori, яка є основною причиною розвитку виразкової хвороби. З того моменту повністю змінилися методи діагностики і лікування цього захворювання.

Тепер вилікувати виразкову хворобу можна за 2 тижні за допомогою медикаментозних засобів.

Раніше виразковою хворобою страждало 10-15% дорослого населення. Після відкриття хелікобактерної інфекції її поширеність значно скоротилася, а хворі отримали можливість повного одужання.

👉 запис на прийом до доктора медичних наук, професора, лікаря вищої категорії, терапевта, гастроентеролога Сергія Михайловича Ткачу за посиланням

2019-08-05T14:11:03+00:00 August 5th, 2019|Categories: Статті|