5 доброякісних захворювань молочних залоз, які можуть перерости в рак

Home»Інтерв'ю лікаря, Статті»5 доброякісних захворювань молочних залоз, які можуть перерости в рак

5 доброякісних захворювань молочних залоз, які можуть перерости в рак

У кожної другої українки в різному віці виникають доброякісні захворювання молочної залози. Вони вимагають регулярного нагляду у лікаря та проведення лікування, оскільки з часом можуть призвести до розвитку раку грудей. Ми звернулися до лікаря вищої категорії, мамолога, онкохірурга Академічного Медичного Центру Олексія Івановича Костриби з проханням розповісти, які захворювання грудей найчастіше провокують розвиток раку.

Олексію Івановичу, скажіть, наскільки поширені доброякісні захворювання молочної залози, та які патології зустрічаються найчастіше?

– За даними Інституту онкології АМН України, від 55 до 70% жінок страждають доброякісними захворюваннями молочної залози, що підвищує ризик розвитку раку грудей. Тому всім жінкам рекомендується 1 раз на рік відвідувати мамолога та щомісяця проводити самодіагностику грудей.

Найпоширенішими доброякісними захворюваннями грудей є кісти, фіброаденоми, ліпоми, вузлові форми фіброаденоматозу, цистаденопапілломи молочних залоз.

Кісти

Діагностувати кісту можна під час УЗД, на мамографії та пальпаторно. З метою діагностики та лікування проводять пункцію кісти. Кісти розподіляються на прості та атипові. Останні потребують хірургічного лікування. У більшості ж випадків операції не потрібні, натомість проводиться медикаментозне лікування гормональних дисбалансів, які й спровокували розвиток кісти.

Фіброаденома

Фіброаденома – це одна з найпоширеніших доброякісних пухлин молочної залози, що зустрічається у жінок молодого віку. Виявити її можна під час УЗД або мамографії, а також при пальпації молочної залози. Фіброаденома може бути одиночною або множинною, її легко визначити за чіткими контурами ущільнення.

Лікується фіброаденома в основному хірургічним методом. За наявності пухлин невеликого розміру можливий нагляд за ними протягом певного часу. Фіброаденоми розвиваються повільно, але, як правило, починають інтенсивно рости в період вагітності та можуть перероджуватися в злоякісну пухлину.

Показання до видалення фіброаденоми:

Розмір більший, ніж 1,5 см у довжину

Інструментально зафіксоване зростання;

Запланована вагітність або гормонотерапія.

Ліпома

Ліпоми – це поодинокі або множинні пухлини, що складаються з жирових тканин, розташовані в підшкірній клітковині молочної залози. Лікування – хірургічне, але проводять його тоді, коли ліпома досягає великого розміру, перетворюється на косметичний дефект та викликає дискомфорт.

Вузлові форми фіброаденоматоза

Це група доброякісних захворювань молочної залози, які також називають вузловими формами мастопатії або дисгормональними гіперплазіями. Існує багато форм фіброаденоматоза, основними симптомами якого є часті гострі болі в грудях, відчуття тиску, набухання та ущільнення молочної залози.

Причиною розвитку захворювань цієї групи є гормональні порушення в організмі жінки. Для лікування застосовують як хірургічні методи, так і консервативні.

Цистаденопапіломи молочних залоз

Це папіломи, що розвиваються в протоках молочних залоз. Основним симптомом є кров’янисті виділення з соска. Діагностувати цістаденопапілломи можна під час проведення мамодуктографії і мамодуктоскопії.

Дуже часто цистаденопапіломи молочних залоз можуть провокувати розвиток злоякісних пухлин. Лікування при цистаденопапіломах застосовують тільки хірургічне.

Як провести самодіагностику грудей, читайте в іншому інтерв’ю лікаря на нашому вебсайті.

2021-02-19T15:51:23+00:00 February 19th, 2021|Categories: Інтерв'ю лікаря, Статті|