А ви впевнені, що у вас хронічний гастрит?

Home»Інтерв'ю лікаря, Статті»А ви впевнені, що у вас хронічний гастрит?

А ви впевнені, що у вас хронічний гастрит?

Хронічний гастрит – достатньо поширене захворювання. Однак не для всіх пацієнтів цей діагноз виявляється вірним. Такі симптоми, як при хронічному гастриті, спостерігаються ще при одній патології – функціональній диспепсії. Доктор медичних наук, професор, лікар вищої категорії, терапевт, гастроентеролог Академічного Медичного Центру Сергій Михайлович Ткач розповів, в якому випадку не можна говорити про гастрит.

“Хронічний гастрит – це запальне захворювання. Щоб поставити такий діагноз, потрібно провести гастроскопію та біопсію, тобто зробити морфологічне дослідження. Якщо ніяких змін при гастроскопії не виявлено, але скарги є, тоді ставлять діагноз функціональна диспепсія. Це клінічний діагноз, заснований на симптомах. Це можуть бути болі в животі, печія, відрижка, відчуття переповнення і важкості. Функціональна диспепсія пов’язана з психоемоційним перенапруженням і дуже поширена в усьому світі.

Для поліпшення самопочуття при функціональній диспепсії потрібно дотримуватися певної дієти, а також вживати препарати, які нормалізують кишкову моторику, знижують кислотність і впливають на нервову систему. Методика лікування залежить від стану хворого і важкості прояву наявних симптомів”.

 

Ознайомитися з пакетами комплексних обстежень травного тракту в АМС і записатися на прийом до Сергія Михайловича Ткача ви можете за посиланням.

2021-02-19T16:31:09+00:00 February 19th, 2021|Categories: Інтерв'ю лікаря, Статті|