Чому репродуктивна медицина України є однією з кращих у світі?

Home»Статті»Чому репродуктивна медицина України є однією з кращих у світі?

Чому репродуктивна медицина України є однією з кращих у світі?

З кожним роком кількість пацієнтів, які приїжджають в Україну для лікування безпліддя, збільшується. В чому секрет? У нас ліберальне законодавство та низькі ціни? Чи все ж таки у нас найкращі фахівці та розвинені технології? Чому Україна приваблює іноземних пацієнтів, розповів один з кращих репродуктологів нашої країни, фахівець Академічного Медичного Центру Віктор Михайлович Зінченко.

Вікторе Михайловичу, розкажіть, наскільки розвинена в Україні репродуктивна медицина?

─ Рівень розвитку репродуктивної медицини в Україні дуже високий. Ми використовуємо тільки найсучасніші технології і працюємо за європейськими та американськими протоколами. Я був у багатьох клініках Європи і з впевненістю можу сказати, що в цій галузі медицини ми не тільки не відстаємо від європейських колег, але в чомусь навіть випереджаємо їх.

Сьогодні в Україні працює близько 55 репродуктивних клінік. На 1 млн населення щороку проводиться більше 500 циклів ЕКЗ. Звичайно, цього недостатньо, але у нас є всі передумови для подальшого зростання. В Європі та Америці вважається, що на 1 млн населення потрібно проводити 1-1,5 тис. циклів ЕКЗ в рік. В цей же час в Ізраїлі цей показник досягає 3,5 тис.

Приїжджають до вас пацієнти з-за кордону? Що їх приваблює в Україні: низькі ціни чи висока якість?

─ Пацієнти з-за кордону приїжджають до нас достатньо часто. Багато хто вважає, що через низькі ціни, однак це не так. Ми використовуємо найсучасніші технології та працюємо за міжнародними медичними протоколами, але робимо все з українським серцем і душею. Іноземним пацієнтам подобається спілкуватися з нашими лікарями. Вони завжди готові вислухати, все пояснити та відповісти на всі питання.

Пацієнти, які до нас приїжджають, найчастіше вже довго лікуються від безпліддя, але не отримують бажаного результату. Наприклад, у мене була пацієнтка з Італії, яка пройшла 8 спроб ЕКЗ у клініках Європи та США. Я запитав її, чому вона вирішила приїхати в Україну. Вона сказала, що ми – її остання надія, сказала, що прочитала відгуки клієнтів на форумах і вирішила спробувати. У нас вона завагітніла після першого ЕКЗ і в результаті стала мамою двох чудових малюків.

Ще одна причина, через яку до нас приїжджають іноземні пацієнти, це ліберальне законодавство в галузі репродуктивної медицини. Ми можемо застосовувати всі сучасні методики, в тому числі використовувати донорські матеріали і сурогатне материнство.

2021-02-25T19:07:26+00:00 February 25th, 2021|Categories: Статті|