Чи всім жінкам потрібна замісна гормональна терапія?

Home»Статті»Чи всім жінкам потрібна замісна гормональна терапія?

Чи всім жінкам потрібна замісна гормональна терапія?

У віці від 45 до 55 років в організмі жінки відбуваються зміни, які призводять до менопаузи. Це один з найскладніших періодів у житті, – у жінки змінюється гормональний фон, часто погіршується самопочуття та змінюється настрій. У когось симптоми можуть бути яскраво вираженими, а у когось, навпаки, зміни відбуваються дуже плавно.

Найбільш поширеними симптомами менопаузи є так звані припливи, коли жінка протягом 2-5 хвилин відчуває сильний жар, посилене потовиділення в нічний час, напади слабкості, сонливості, занепокоєння, задишки, коливання настрою. Також може збільшуватися сухість піхви та підвищуватися вразливість слизової оболонки, з’являтися біль при сечовипусканні та перебої в роботі серця, може збільшуватися вага і т.д.

“У період, що передує менопаузі, у жінки відбуваються сильні гормональні зміни, які впливають на багато процесів в організмі. Спочатку починає знижуватися рівень прогестерону, тоді як естрадіол часто продовжує вироблятися в значній кількості. Через те, що прогестерон врівноважує дію естрадіолу, який надає проліферативну дію на всі органи й системи, в період перед менопаузою спостерігається збільшення доброякісних новоутворень”, – попереджає лікар першої категорії, акушер-гінеколог Академічного Медичного Центру Леся Володимирівна Дем’яненко.

Кожна жінка, яка піклується про своє здоров’я, відвідує гінеколога і проходить профілактичні огляди, мінімум, 1 раз на рік. У період  перед менопаузою жіночий організм потребує ще більшої уваги та дбайливого ставлення. “У цей час дуже важливо стежити за своїм здоров’ям і зробити частішими профілактичні відвідування гінеколога, – до 1 разу на 6 місяців. Обов’язково потрібно проходити УЗД органів тазу і робити мамографію, щоб не пропустити початок доброякісних утворень”, – рекомендує лікар вищої категорії, акушер-гінеколог Академічного Медичного Центру Леся Володимирівна Дем’яненко.

Для усунення симптомів менопаузи жінкам часто призначають замісну гормональну терапію. Є думка, що вона потрібна всім жінкам, проте не всі лікарі мають таку точку зору. Рішення про гормональну терапію повинно прийматися індивідуально з урахуванням усіх показань і протипоказань, яких є багато.

“Сьогодні є думка, що всім жінкам у період, що передує менопаузі, потрібно призначати замісну гормональну терапію. Це дещо помилково. Я вважаю, що якщо у жінки неважкий клімактеричний синдром, починати терапію потрібно з фітоестрогенів, і якщо вони ефективні, то на цьому і зупинятися. Якщо цього недостатньо, можна застосовувати замісну гормональну терапію, але тільки за умови відсутності протипоказань до неї.

Замісну гормональну терапію призначають жінці за умови розвитку захворювань і виникнення порушень у роботі органів і систем. Вона потрібна, якщо у жінки розвивається клімактеричний синдром важкого або помірного ступеня тяжкості, коли виникають ускладнення з боку серця або кісткової системи”, – розповідає лікар першої категорії, акушер-гінеколог Академічного Медичного Центру Леся Володимирівна Дем’яненко.

 

2021-03-04T22:08:34+00:00 March 4th, 2021|Categories: Статті|