Інтерв’ю хірурга. Як досягти бажаної фізичної форми, якщо спорт і правильне харчування не допомагають?

Home»Інтерв'ю лікаря, Статті»Інтерв’ю хірурга. Як досягти бажаної фізичної форми, якщо спорт і правильне харчування не допомагають?

Інтерв’ю хірурга. Як досягти бажаної фізичної форми, якщо спорт і правильне харчування не допомагають?

Літо і пляжний сезон вже позаду, але багато жінок і чоловіків, які не змогли досягти бажаної фізичної форми, вже зараз починають готуватися до наступного сезону. Кількість відвідувачів спортзалів вже зросла, так само, як і людей, що суворо стежать за своїм раціоном. Багатьом наполеглива праця дійсно допомагає, але бувають ситуації, коли без допомоги фахівця обійтися вкрай складно. Все про хірургічні методи лікування, які сприяють покращенню фізичної форми, розповів кандидат медичних наук, доцент, лікар вищої категорії, хірург Академічного Медичного Центру Рамі Нуаманович Абу Шамс.

Рамі Нуаманович, розкажіть про оперативне лікування ожиріння.

– Ступінь ожиріння визначається індексом маси тіла (ІМТ). Щоб його вирахувати, потрібно розділити вагу в кілограмах на зріст в сантиметрах квадратних. Якщо ІМТ становить менше 25, вага вважається нормальною. Якщо ІМТ дорівнює від 25 до 29,9, це значить, що є надлишкова маса тіла. При ІМТ більше 30 говорять про ожиріння.

При ожирінні 2-3 ступенів пацієнтам складно самостійно знизити масу тіла за допомогою дієт і фізичних навантажень. Хоча це теж можливо. Рівно рік тому моя вага становила 120 кг. Тоді я вирішив, що потрібно схуднути, і почав займатися спортом, дотримуватися дієти, і в результаті у мене все вийшло. Зараз моя вага становить 85 кг.

Коли у пацієнта через ожиріння вже немає можливості займатися спортом, ми використовуємо хірургічне лікування. Якщо індекс маси тіла становить від 35 до 40, ми проводимо продовжену резекцію шлунка. Якщо вага пацієнта більше 120, 130, 150 кг, ми робимо шунтування. У мене були пацієнти, маса тіла яких перевищувала 200 кг, після проведення операції вони починали худнути.

Іноді до початку хірургічного лікування ми проводимо передопераційну підготовку, ставимо в шлунок інтрагастральний балон. В результаті пацієнт починає менше їсти і протягом 6 місяців худне на 10-15 кг. Після цього ми проводимо необхідну операцію, і пацієнт продовжує втрачати вагу. Згодом для покращення результатів призначаємо спеціальну дієту та фізичні вправи.

Раніше для лікування ожиріння на шлунок накладали манжетки та формували малий шлунок. Манжетки звужують просвіт шлунку, і в нього припиняє проходити їжа. В результаті пацієнту вистачає з’їсти 100 грамів їжі, щоб відчути себе ситим. Відповідно, таке обмеження харчування призводить до схуднення. Через кілька років хірурги почали відмовлятися від цієї методики, оскільки вона часто провокує кишкову непрохідність і гнійно-септичне запалення.

Зараз є нові більш безпечні та ефективні методики. Наприклад, вертикальна резекція шлунку, коли видаляють частину шлунку і роблять його “трубчастим”. Також проводять шунтування, коли формують малий шлунок, і вкорочують довжину кишківника, де відбувається всмоктування. Методик є багато, і кожному пацієнту в залежності від його маси тіла та стану здоров’я потрібно підбирати індивідуальне лікування.

Наступним етапом після зниження маси тіла йде видалення обвислих ділянок шкіри. Для цього ми проводимо такі операції, як абдомінопластика та дермоліпектомія.

Знизити масу тіла може бути важко, але за допомогою хірургічного лікування та з підтримкою хороших лікарів із цим завданням можна впоратися навіть при сильному ожирінні.

Ще одне інтерв’ю доктора Рамі, в якому він відповідає на найпоширеніші питання про хірургічне лікування, ви можете прочитати за посиланням.

2021-02-05T19:44:47+00:00 February 5th, 2021|Categories: Інтерв'ю лікаря, Статті|